Zagrożenie związane z cichym atakiem serca

Bardzo niedawno na spotkaniu z wysokiej klasy kardiologiem rozmawiałem na temat zagrożeń związanych z „cichymi” atakami serca - epizody sercowe tak łagodne, że pozostają niezauważone, dopóki pacjent nie wykona badania EKG.

Statystyka w zawałach mięśnia sercowego

Statystyka w zawałach mięśnia sercowego

Statystyki dowodzą, że około 45% wszystkich ataków serca jest niezdiagnozowanych, a ich długoterminowy wpływ na zdrowie serca może być druzgocący. Prawdopodobnie śmierci przy następnym zawale mięśnia sercowego znacznie wzrasta.

Statystycznie cztery osoby na dziesięć przyznają, że albo unikają umówienia się na wizytę u swojego lekarza, aby sprawdzić stan swojego układu sercowego. Również umawiają się na spotkanie, ale następnie je anulując w ostatniej chwili.

Jedną ze statystyk współistniejących, która obserwuje się u pacjentów, jest to, że 50% wszystkich ofiar zawału serca ma „nietypowy” poziom cholesterolu. Samo obniżenie poziomu cholesterolu w organizmie jest właściwe, jednak nie wystarczy to na problemy ze zdrowiem twojego serca.

Jak skutecznie badać się po zawale serca

Zwłaszcza mężczyźni, którzy są naturalnie bardziej predysponowani do chorób serca – dane jednak pokazują, że tym co powstrzymuje ich przed umówieniem się na wizytę u lekarza, jest wiedza o swoich chorobach wywołująca strach.

Wiedza w tym sensie, że mogą zaprzeczyć swojemu styl życia. Kolejno wiąże się to z poczuciem narażania również swojej rodziny. Występuje również strach potwierdzenia ich najgorszych podejrzeń.

Dla tych chorych, niewiedza, że mają problem, oznacza, że ​​nie ma problemu. Która działa - ale tylko do czasu aż serce przestanie bić.

W rzeczywistości logicznie jest odwrotnie, wiedza jest lepszą opcją, niezależnie od tego, czy istnieje zidentyfikowane ryzyko, czy nie. Ponieważ daje nam czas na podjęcie niezbędnych kroków w celu wprowadzenia zmian, które należy wprowadzić, aby chronić nasze zdrowie.

Jak skutecznie badać się po zawale serca

Lekarz prowadzący powinien wykonać ocena ryzyka sercowo-naczyniowego. Oszacować ryzyko poważnego zdarzenia sercowego, a następnie rozpocząć proces informacyjny między Tobą i lekarzem rodzinnym.

Dokładne badania dadzą Tobie i twojemu lekarzowi niezbędne informacje, aby pomóc w leczeniu istniejącego stanu i wprowadzić wszelkie potrzebne zmiany - na przykład poprzez odżywianie lub stosowanie leków. Pomogą upewnić się, że sytuacja nie pogorszy się.

Łatwo jest żyć w przekonaniu, że dopóki nie widać zewnętrznych oznak problemu, wszystko jest w porządku. Rozumiem, że perspektywa odkrycia czegoś przeciwnego może być przerażająca. Ale poważny atak serca jest jeszcze bardziej przerażający - szczególnie gdy można by go uniknąć, gdybyśmy byli odrobinę odważniejsi.

Badając się, ryzykujesz, że odkryjesz, że jesteś zagrożony. Nie badając, ryzykujesz znacznie więcej.